02/10/13 19:10

Манчестър Юнайтед сложи ръка върху титлата в Англия

12 точки - толкова е преднината на "Манчестър Юнайтед" пред втория "Манчестър Сити" в битката за титлата в Англия, която вече стана символична. Защото "Юнайтед" спечели без особени проблеми мача си с "Евертън" и нещата оттук насетне изглеждат предрешени след вчерашната грешна стъпка на "Манчестър Сити" - загуба с 1:3 от "Саутхямптън" като гост. От самото начало на срещата „Юнайтед” натисна яростно и в 9-тата минута Робин Ван Перси по чудо не откри резултата. Холандецът беше изведен сам срещу Тим Хауърд, излъга го, но на празна врата стреля с десния крак в гредата. Три минути по-късно обаче прошка нямаше – Ван Перси проби като на шега отдясно след пас с глава на Валенсия и подаде на Райън Гигс, а уелсецът стреля в долния ляв ъгъл на Хауърд, като топката рикошира в гред...