02/14/13 20:05

Зенит не прости на Ливърпул

Всичко се срива за легендарния английски клуб "Ливърпул". Това е основният извод след днешното гостуване на англичаните в Русия в първи мач от 1/16 финалите на турнира Лига Европа, който "Зенит" спечели с убедителното 2:0. Мачът започна взирвно, като само в първите пет минути имаше три кристални положения за гол. Първо Рейна спаси удар на Денисов от средно разстояние, после Луис Суарес успя да се измъкне от защитата в синьо, но ударът му мина покрай лявата греда на Вячеслав Малафеев в аут, а веднага след това Хълк се подигра с Мартин Шкъртел, но Рейна пак спаси. Постепенно темпото в мача поспадна, но „Ливърпул” изглеждаше много несигурен в защита, а руснаците продължиха да създават положения. Върхът беше след тридесетина минутки игра, когато Хълк с мощен шут опита да счупи ля...