02/14/13 08:45

Шахтьор Донецк се размина с победата срещу Борусия Дортмунд

В очаквано резултатен мач от първите срещи на осминафиналите на Шампионската лига отборите на "Шахтьор Донецк" и "Борусия Дортмунд" завършиха при атрактивното 2:2. Срещата се игра на ст. "Донбас Арена" пред 49 хил. зрители. Мачът започна с едноминутно мълчание в памет на 5-те жертви на самолетната катастрофа в Донецк. Инцидентът стана по време на аварийно кацане на чартърен самолет Ан-24, като има и 12 ранени, предаде БГНЕС. Самата среща премина оспорвано и равностойно, като домакините се хвърлиха в атаки още с първия съдийски сигнал. В 31-ата минута натискът им се увенча с успех, като хърватинът Дарио Сърна откри след филигранно изпълнение от пряк свободен удар - 1:0. Радостта на домакините обаче трая кратко. Гостите бързо изравниха играта, настанявайки се в половината на...