02/16/13 17:26

Григор Димитров не стигна до финала на силния тенис турнир в Ротердам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира в Ротердам от седмия в световната ранглиста Хуан Мартин дел Потро (Аржентина) с 4:6, 4:6 след 75 минути игра. Турнирът в Холандия е  награден фонд 1.575 млн. евро. Като цяло хасковлията беше равностоен на шампиона от Откритото първенство на САЩ за 2009 година и направи някои изключителни разигравания в хода на мача. Решаващи за победата на дел Потро се оказаха двата пробива във всеки един от сетовете. Димитров допусна първия пробив за срещата в третия гейм на първия сет. При 2:3 Димитров имаше два пъти точки за връщане на пробива, но аржентинецът успя да се защити и да затвърди предимството си в резултата.  Вторият сет се разви идентично - 21-годишният хасковлия допусна пробив отново при 1:2 и повече не получи шанс да обърне мача в своя полза. С участието си в турнира Димитров спечели 65 150 евро и 180 точки за световната ранглиста, с които се изкачи до рекордното 32-о място.