02/19/13 21:38

Байерн показа колко далеч от истината е Арсенал

В първи мач от осминафиналите на Шампионската лига отборът на "Байерн Мюнхен" показа защо е сочен за основен фаворит в турнира и успя да вземе убедителна победа в Лондон срещу "Арсенал" - 3:1. Мачът започна по болезенено познат начин за „Арсенал”, особено в последно време. „Топчиите” уж натиснаха и дори създадоха едно-две разбърквания, но още при първата си опасна атака Байерн откри резултата. В 8-та минута добра комбинация по десния фланг на германската атака завърши с центриране, което не беше добре отбито от защитата на домакините и Тони Кроос с мощен удар от дъгата на наказателното поле в горния ляв ъгъл на Шчесни не даде шанс на полския вратар за реакция – 0:1. Началото подсказа какво чака „Арсенал” в следващите минути – „Байерн&...