02/21/13 08:39

Милан победи убедително Барселона с 2:0

Милан изненадващо, но не и незаслужено победи Барселона с 2:0 в първи 1/8-финал от Шампионската лига. "Росонерите" изиграха много силен мач и напълно заслужиха успеха си срещу основния фаворит за спечелване на трофея. Италианците успяха да неутрализират всички звезди на каталунците и Барселона не успя да стигне до нито едно чисто голово положение за целия мач. Испанският отбор избра да играе в обичайния си стил ”тика-така” – с много подавания и обходни маневри около наказателно поле на Милан. Това обаче не доведе до успех, защото италианците винаги успяваха да покрият играчите на съперника при решаващите пасове в дълбочина. Преднината на Милан бе дадена в 57-ата минута. Рикардо Монтоливо стреля отвън наказателното поле, топката се удари в тялото на защитник на Барселона, а след това и в ръцете на Кристиан Сапата, за да се върне в Боатенг. Ганаецът стреля силно и точно и даде преднина на Милан. Барселона обаче нямаше отговор на това предизвикателство. До края на мача единственото по-остро отиграване на каталунците беше в 76-ата минута, когато Иниеста стреля от разстояние, но топката мина край гредата. Пет минути по-късно Милан затвърди добрата си игра с втори гол. В 81-ата минута Монтоливо пусна към резервата Мбайе Нианг отдясно, а той пусна в центъра на наказателното поле към Ел Шаарави. Италианският национал подаде към непокрития в ляво Мунтари, който с хубав удар от въздуха преодоля Валдес.