02/24/13 15:45

Манчестър Сити показа на Челси какво е статуквото в Премиершип

В дербито на 27-ия кръг на английското футболно първенство все още действащият шампион на Острова "Манчестър Сити" заслужено спечели с 2:0 срещу "Челси". Мачът започна със засилващ се натиск от страна на „Манчестър Сити”, като постепенно „Челси” възприеха ролята на изцяло бранещ се отбор. Не закъсняха и чистите положения пред домакините – в 18-тата минута при центриране от корнер Един Джеко стреля с глава от малкото наказателно поле, но Петер Чех прояви рефлекс и изби топката. Веднага след това положение Гари Кейхил със самоотвержен скок спря с тялото си удар от воле на Агуеро. Малко по-късно самият Агуеро беше изведен сам срещу Чех след грешка при изнасянето на топката от „Челси”, но аржентинецът тръгна да лъже вратаря и опропасти чистата ситуац...