02/25/13 10:55

Два златни и три бронзови медала за борците на Димитровград, сребърен за Хасково

Снимка: БФБ

275 участника от 43 спортни клуба по борба си оспорваха медалите в държавното лично първенство по свободна борба за момчета /14-15 год./, което се проведе в Сливен от 22-ри до 24-ти февруари. В категория 42 кг. и двамата представители на Димитровград Иван Янков и Делчо Нейчев се качиха на стълбичката, като спечелиха двата бронзови медала. Още едно трето место прибави най-тежкият им борец Камен Атанасов в кат. +85 кг. В две от най-многобройните и силни категории 47 кг. и 53 кг., шампиони станаха съответно Павел Иванов и Веселин Петров, като победиха във финалните си схватки с туш още в първата част. За най-резултатен състезател  на първенството бе обявен  Веселин Петров, за което бе награден с специална купа.

Митко Деянов донесе единственото отличие за хасковския клуб “Ангел войвода” от първенството. Той завоюва сребърен медал в категория 59 кг. класически стил, в която шампион стана Светослав Николов от “Левски”- София.