03/03/13 18:50

Тезджан и Ивет неудържими: Две българки на финала на 60 м!

България ще има две финалистки на 60 м на европейското първенство в зала в Гьотеборг, предаде bgathletic.com. Ивет Лалова се класира за финала на 60 м на европейското първенство в зала в Гьотеборг. Шампионката на континента на 100 м завърши на второ място в първия полуфинал с изравнен личен резултат 7.14 сек. Победителка в бягането стана Мария Риемиен (Укр) с ново най-добро постижение в Европа за сезона – 7.10 сек. На трета позиция се нареди Верена Зайлер (Гер) със 7.18 сек, а четвъртата е Дафне Шиперс (Хол) също със 7.18 сек. Тези атлетки намериха място във финала. Малко след Ивет дойде ред и на серията на Тезджан Наимова. Тя завърши на второ място във втория полуфинал с нов личен резултат 7.11 сек. Това е трето постижение във вечната българска ранглиста. Преди Наимова финишира...