03/06/13 12:03

Тази вечер ще станат ясни още два от четвъртфиналистите в турнира Шампионска лига

Тази вечер ще станат ясни още два от четвъртфиналистите в турнира Шампионска лига. Италианският шампион Ювентус посреща Селтик след победа с 3:0 в първия мач. Отборът от Торино не е отпадал никога в 34-те си мача във фазата на елиминациите в евротурнирите, след като е печелил първия двубой като гост. "Бианконерите" нямат загуба в последните си 17 мача в Европа. Шотландският Селтик никога не се е класирал на четвърт финал и няма победа срещу италиански отбор като гост. В другия мач Пари Сен Жермен е домакин на Валенсия. Французите победиха с 2:1 като гости в първия двубой, но днес няма да разчитат на нападателя Златан Ибрахимович, който получи червен картон в първата среща. Дебют за тима в европейските турнири ще направи Дейвид Бекъм. От четирите клуба Ювентус има най-големи успехи в евротурнирите, като е двукратен шампион в турнира Шампионска лига. Мачовете Ювентус – Селтик и Пари Сен Жермен – Валенсия започват в 21:45 часа. Реал Мадрид и Борусия Дортмунд вече се класираха на четвъртфиналите, а жребият, който ще определи съперниците в следващата фаза, е на 15 март.