03/07/13 11:05

Ювентус с лекота премина осминафиналите на Шампионската лига

Италианският шампион "Ювентус" победи като домакин шотландския "Селтик" с 2:0 в осминафинален мач-реванш от Шампионската лига, играл се пред 39 хил. зрители в Торино и с общ резултат 5:0 се класира за следващата фаза на турнира, предаде БГНЕС. "Ювентус" започна в експериментален състав, но въпреки това наложи превес още от първия съдийски сигнал. В средата на терена пълновластен господар бе неостаряващият Андреа Пирло, който бе основата на всички атаки към вратата на гостите. Резултатът бе открит в 24-ата минута от Алесандро Матри, реализирал след добавка, след като вратарят Фостър отрази първия шут на Артуро Видал - 1:0. Второто полувреме премина при равностойна игра, като и двата отбора имаха своите шансове. В 60-ата минута Комънс отправи силен шут отдалеч, но Джанл...