03/13/13 09:56

Григор Димитров изпусна шанса си срещу Новак Джокович

В мач от третия кръг на турнира от серията 1000 в Индиън Уелс първата ни ракета при мъжете Григор Димитров загуби с 0:2 сета (6:7 (4), 1:6) от световния номер едно Новак Джокович. Мачът започна с много силна игра на сервис и от двата в първите три гейма – само една точка в полза на посрещащия и тя дойде след двойна грешка на Григор Димитров. В четвъртия гейм обаче изведнъж играта на Джокович се срина, той допусна две непредизвикани и една двойна грешка, стана 0:40 на негов сервис и от втори опит, след дълго разиграване, Григор проби. Последва и комфортен сервис гейм за затвърждаване на пробива, като отново Джокович направи две непредизвикани грешки – от форхенд. Първият сложен момент за Григор дойде в седия гейм, когато световният номер едно повиши нивото си на игра и докара ...