03/21/13 07:27

“Хасково 2012″ размаза “рилецо”

Снимка: архив

Женският елитен баскетболен тим „Хасково 2012” записа 100 %- ва активност в двубоите си срещу „Рилски спортист”. В среща, играна вчера в зала “Дружба” хасковлийки победиха тима от Самоков със 72 :46 точки.

Хасковлийки не оставиха никакви шансове на гостите през целия двубой. Още през първата част домакините дръпнаха в резултата с 19:7 т. и дадоха заявка за категорична победа. През втората четвърт нещата не се промениха и момичетата водени от старши треньора Елена Станкова увеличиха разликата. Така на почивката таблото показваше 35:19 т. След паузата хасковлийки продължиха да показват класа над съперниците си и на моменти разликата минаваше 30- те точки. В края на третата четвърт резултата бе 57:28. Въпреки, че гостите взеха последната част с 18:15, не успяха да обърнат резултата и в крайна сметка „Хасково 2012” записа убедителна победа над „Рилски спортист” и вече има 4 победи от 4 срещи срещу тима от Самоков, от началото на надпреварата в елитната женска баскетболна лига. В края на двубоя старши треньора включи в игра и част от младите надежди на отбора Валентина Бузова и Славея Драганова.

За успеха на хасковлийки най- много точки реализира Анита Тейлане, която отбеляза 15, 14 добави Амра Мехмедич, 13 Николина Николич, с 11 се включи Наталия Топалова.

След успеха от ръководството бяха доволни не само от резултата, но и от играта на момичетата.

В следващия кръг „Хасково 2012” гостува на „Дунав Русе”.

Репортаж гледайте в новините на ТВ Рекординг.