04/05/13 20:15

Лукойл Академик си тръгна от Бургас с лесна победа

Лукойл Академик победи лесно Черноморец с 90-74 като гост в среща от 24-ия кръг на сезона в Булсатком НБЛ. Отборите се срещнаха в зала „Бойчо Брънзов” в Бургас, а след като загубиха първата част, баскетболистите на Сашо Везенков спечелиха втората с 34-11, записвайки серия от 23-3 в края й и взеха контрола над мача. Те поддържаха комфортна преднина до самия край и си тръгнаха с лесна победа, въпреки че домакините спечелиха и последната част. Успехът е общо 22-ри за шампионите, които имат и 2 загуби и еднолично оглавяват класирането. Бургазлии пъ...