04/05/13 05:03

Тотнъм едвам се спаси срещу Базел, Челси и Бенфика печелят

Първите четвъртфинали от турнира Лига Европа поднесоха доста емоции и голове, както и една голяма изненада. В Лондон английският „Тотнъм” едвам се добра до равенство срещу гостите си от „Базел”, след като трябваше да наваксва изоставане от 0:2. Швейцарците шокираха домакините си с два бързи гола на звездите си Щокер и Фрай между 30-тата и 34-тата минута, като и двете попадения паднаха след отлични контраатаки. Всъщност „Базел” спокойно можеше да води и с повече през това първо полувреме, тъй като „шпорите” играеха крайно разсеяно в защита и на няколко пъти се стигаше до критични ситуации пред Брад Фридъл. Вместо да се възползват от ситуациите си обаче, „Базел” допусна гол в 40-тата минута. Тогава след рикошет след удар на Гарет ...