04/08/13 22:10

В напеченото римско дерби Рома и Лацио не излъчиха победител

В дербито на 31-вия кръг на Серия А отборите на "Рома" и "Лацио" завършиха при равенство 1:1. Това беше първо равенство в римското дерби от 12 мача насам. Мачът започна с натиск на „Рома”, но първото положение беше за „Лацио” – в 12-тата минута Антонио Кандрева излезе добре отдясно и стреля хубаво, но Мартен Стекеленбург изби. Минутка по-късно Ерик Ламела се измъкна от Лорик Кана и за малко не намери Миралем Пянич пред самата голлиния, но Джузепе Биава пресече. В 16-тата минута обаче спасение за Стекеленбург нямаше – звездата на „орлите” Ернанес си нагласи добре топката и с левия крак разстреля холандския вратар с шут в горния десен ъгъл – 0:1. Голът стресна „Рома” и „вълците” можеха да получат втори гол сле...