04/14/13 15:20

Григор Димитров с лекота преодоля първия кръг в Монте Карло

В мач от първия кръг на турнира от серията 1000 (Мастърс) в Монте Карло Григор Димитров победи с 2:0 сета (6:3, 6:2) белгиецът Ксавие Малис и взе реванш за загубата си от този съперник в Букурещ преди година. Първият сет завърши 6:3 в полза на българина, като той проби на два пъти подаването на белгиеца, а Малис стори това само веднъж. Пробивите бяха последователни и станаха в четвъртия, петия и шестия гейм. Интересното е, че само в общо три гейма в този сет не се стигна до точки за пробив за някой от двамата. Втората част отново започна по-добре за нашето момче, което проби още в първия гейм на този сет. Този удар като че ли се оказа твърде силен за Малис, който отстъпваше все по-осезаемо. Логично Григор проби в петия гейм и стигна и до мачбол в седмия, но белгиецът този път удържа пода...