04/20/13 14:10

Левски спечели в Ловеч за пръв път от четири години насам

В дербито на 23-ия кръг на „А” група отборът на „Левски” успя да победи с 2:1 като гост „Литекс” и по този начин шансовете за титла на сините остават напълно реални. В първите десет минути „Литекс” буквално насмете сините и направи четири положения за гол. Първо Георги Миланов беше изведен сам срещу Пламен Илиев след хубав извеждащ пас на Симеон Славчев, но стреля лошо и право във вратаря на „Левски”. От последвалия корнер Исмаил Иса беше оставен сам на шест метра от Илиев, но отново ударът отиде в синия вратар, който успя да хване и добавката на Иса по рикоширалата топка. А три минути по-късно Ванжер излезе отдясно сам срещу Илиев, но Нуно Пинто успя да го понатисне и бразилецът изкара удара си в аут. Постепенно гостите поизрав...