05/03/13 11:36

Челси и Бенфика ще спорят за титлата в Лига Европа

Челси и Бенфика ще играят финал в турнира за Лига Европа на 15 май в Амстердам. Тимът от Лондон победи за втори път в четвъртък вечерта швейцарския Базел с 3:1 с общ резултат 5:2 се класира за втора поредна година на финал в европейски турнир.  През миналия сезон Челси спечели Шампионската лига. Бенфика се класира много по-трудно за финала. Португалците загубиха първия си мач срещу турския Фенербахче с 1:0. При втората среща обаче Бенфика успя да победи с 3:1 и надделя с общ резултат 3:2. За Челси това ще бъде 5-и финал в европейските клубни турнири в историята на клуба. Бенфика не са стигали финал в Европа от 23 години насам.