05/04/13 09:50

Още четири отбора преодоляха ситото на първи кръг на плейофите в НБА

Нощта на елиминациите – в това се превърна за НБА изминалата нощ, след като цели четири отбора успяха да спечелят сериите си и да преминат във втори кръг на плейофите. Източна конференция Класическият сблъсък на Изток между „Ню Йорк Никс” и „Бостън Селтикс” видя своя край. След като „Бостън” прояви героизъм и успя да вземе две победи при изоставен от 0:3, сега „Никс” победиха с 88:80 като гост и затвориха серията с 4:2 победи. Отново най-ярко за гостите блестеще Кармело Антъни, който се отчете с 21 точки. За домакините Джеф Грийн също вкара 21 точки. Ключът за успеха на „Ню Йорк” беше добрата защита – „Никс” накараха „Бостън” да направят цели 20 грешки. Решаващият момент беше в четвъртата ...