05/09/13 22:50

Григор загуби от Вавринка

Първата българска ракета при мъжете и голяма надежда на световния мъжки тенис Григор Димитров загуби в драматичен мач срещу ракета номер две на Швейцария и поставен под номер 15 в сехмата Станислас Вавринка с 1:2 сета (6:3, 6:4, 6:1). Григор се бори мъжки, но явно силите не му стигнаха, за да се справи с втори пореден топ играч за толкова кратко време. Преди турнира в Мадрид Вавринка спечели титлата в Оейраш, където победи с 6:4, 6:1 номер 4 в света Давид Ферер. Швейцарецът е един от тенисистите в най-добра форма в момента и го доказа и тази вечер, макар и за наше най-голямо съжаление. На крилете на адреналина от победата срещу Джокович Григор изигра много силен сет - поведе с пробив и 3:1, Вавринка успя да върне пробива и да изравни, но след това Димитров отново пое контрол над нещата и...