06/01/13 19:00

Джокович си отмъсти жестоко на Григор за поражението в Мадрид

6:2, 6:2, 6:3 - много неприятен резултат, който Григор Димитров със сигурност ще запомни. Той дойде в негов ущърб в чакания с голямо нетърпение първи мач на български тенисист при мъжете в трети кръг на турнир от Големия шлем. Загубата беше нанесена от световния номер едно Новак Джокович. Джокович явно започна с твърда решимост да не се повторят нещата от Мадрид и проби още в първия гейм на мача. Всъщност освен че световният номер едно почна по-стабилно и се нагоди по-бързо към ветровитото и хладно време, Григор от друга страна грешеше страшно много и в петия гейм се стигна до нов пробив в полза на Джокович след нова порция непредизвикани грешки на Димитров. Логично сърбинът затвори сета с 6:2, макар в последния му сервис гейм Григор да стигна до точка за пробив след две изключителни изпъ...