06/07/13 16:30

Кралят на клея отчая претендента и показа чие е червеното кралство

6:4, 3:6, 6:1, 6:7 (3), 9:7 – Рафаел Надал Парера, седемкратният и настоящ шампион на „Ролан Гарос” отново си осигури финал в турнира. Финал, дошъл след сладка победа над водача в световната ранглиста при мъжете Новак Джокович, който се превърна в най-големия съперник на Рафа през последните две и половина години и който определя модата в мъжкия тенис. Първи сет Първоначално изглеждаше, че Джокович влезе по-лесно и бързо в мача, след като спечели първия гейм на нула и притисна Надал на негов сервис, но на корта се появи повечко вятър, слънцето пекна и испанецът се почувства в свои води. Решаващият момент беше в така важния седми гейм – на два пъти Джокович се спаси от пробив след добре насочен сервис и завършващ удар, но при третия опит прошка нямаше – пр...