06/09/13 19:40

България записа класически успех във второто гостуване на Франция

Във втория мач от гостуването на Франция в тазгодишното издание на Световната лига по волейбол националният отбор на България победи с 3:0 гейма тима на „петлите” – 26:24, 31:29, 25:20. По този начин нашите вече са водачи в група „А” с 5 точки, но това е преди изиграването на мача Полша – Бразилия. Първи гейм (8:7, 16:14, 24:26) Първият гейм протече при доста изравнена игра, като в нито един момент нямаше по-голяма разлика от три точки. Франция водеше и на двете технически прекъсвания – с 8:7 и 16:14, но в края на гейма българите показаха по-здрави нерви. Най-силен елемент в тази част ни беше блокадата в ключови елементи, а французите също помогнаха след 24:23 в тяхна полза, когато направиха три поредни грешки – от сервис, атака на Нгапет...