06/10/13 13:31

Александър Ангелов - Спортен талант на „Еврофутбол"

/KРОСС/ Александър Ангелов - Спортен талант на „Еврофутбол", спечели сребърен медал при мъжете в първия кръг от Държавното първенство по скокове на батут. Той остана на втора позиция след състезател от Ямбол. Шампионата се проведе в зала „Младост" в Бургас. Това бе и първа проверка за националите ни преди Световното първенство в началото на ноември, в зала "Арена- Армеец". Следващото състезание на Александър е турнир от Световна купа през септември в Испания. Друг наш Спортен талант - Митко Ценов, продължава да радва родната ни лека атлетика. Състезателят на клуб „Атлет" град Мездра участва на международния турнир „Джезми Ор" в Истанбул, който се проведе на 08.06.2013 г. В бягането на 1500 метра Митко завърши пети с лично постижение от 3:46.16 мин, което е с цели 7 секунди по-добър резултат от този, който направи през зимата. Победител в дисциплината стана Дмитрис Юркевич (Лат) - 3:41.27 мин. Иван Стоев - отново Спортен талант на „Еврофутбол", грабна четири златни медала на Националните ученически игри за деца с нарушено зрение, които се състояха от 05-07.06.2013 г. Първите три отличия са в лекоатлетическите дисциплини 100 и 400 метра и скок дължина. В късия спринт Иван постигна 11.57 сек, на една обиколка завърши за 56.50 сек, а в скока на дължина преодоля 5.65 метра. Последният си - четвърти златен медал, Иван взе в дисциплината голбал заедно със съотборниците си от ДНЗ „Проф