06/10/13 00:20

Бразилия пречупи Полша в драматичен мач

В дербито на Група А на Световната лига по волейбол, в която е и националният отбор на България, отборът на Бразилия, който е деветкратен победител в най-комерсиалното волейболно състезание, победи настоящия носител на трофея Полша с 3:2 гейма (28:26, 25:22, 23:25, 20:25, 15:10) и така взе две победи от най-тежкото гостуване в групата. Бразилия обаче остава на второ място в групата, след тима на България, защото селесао имат един загубен гейм повече от нашите момчета. Първи гейм (8:5, 16:13, 26:28) Мачът започна с бурен натиск на Дружина Полска, като в първите минути Бартош Курек показа качествата си. Бразилците обаче не допуснаха да изостанат с повече от 3-4 точки разлика и след второ техническо прекъсване успяха да наваксат благодарение на хубав сервис. Резултатът беше изравнен и тръ...