06/20/13 14:26

Два златни и три сребърни медала за спортните таланти на „Еврофутбол"

София /КРОСС/ Два златни и три сребърни медала завоюваха Спортните таланти на „Еврофутбол" на Държавното първенство по лека атлетика младша възраст, което се проведе на 18 и 19-ти юни в Правец. Виктория Тенчева финишира на първо място в дисциплината 100 метра с препятствия с време 14.68 сек. и защити златото си от миналогодишния шампионат. Резултатът на състезателката на Локомотив Пловдив е лично постижение - подобрение с цели 30 стотни от предишния й най-добър старт. Въпреки отличния резултат, Виктория не успя за 13 стотни да покрие норматива за Световното първенство в Украйна и ще пропусне този голям форум. Независимо от това, тя си осигури участие на Балканиада за юноши и девойки младша възраст в Турция, която ще се проведе на 3 август.Два медала - златен и сребърен, завоюва и друг Спортен талант на „Еврофутбол" от шампионата по лека атлетика за юноши. Иван Петров финишира пред всички на 400 метра с време 50.63 сек. Втори се нареди Симеон Герински - с 50-73, а трети остана Живко Стоянов с 52.52. Иван се поздрави и с още едно отличие - сребро на 400 метра с препятствия. В тази дисциплина той завърши за 57.05 сек.Трети Спортен талант на „Еврофутбол" - Илияна Боюкова, си тръгна с два медала от Правец. Опит с 57 сантиметра по-слаб от този на съперничката й Антония Щерева я лиши от първото място на диск, където Илияна постигна 37,18 метра