06/21/13 09:53

Маями с втора поредна титла в НБА

”Горещите” от Маями спечелиха втора поредна титла в НБА след победа над Сан Антонио спърс с 95:88 в решителния седми мач от финалната серия. Леброн Джеймс отново бе ключовият баскетболист за Маями и неговите 37 точки бяха решаващи за успеха. Другата звезда на Маями Дуейн Уейд добави още 23. Джеймс бе избран за MVP (най-полезен играч) на финалната серия и изведе Маями до общо трета титла в историята на отбора. Само преди два дни отборът бе на косъм от загубата й в шестия двубой. Тогава Сан Антонио водеше в серията с 3:2 победи и бе на секунда от четвъртата победа, когато Маями успя да реализира успешна стрелба от тройката, вкара мача в продължение и в крайна сметка победи. "Шпорите" имаха превес в началото на решителния мач и имаха аванс от 7 точки в средата на първата четвърт и 3 в края на третата, но не успяха да го удържат до края. . Тим Дънкан се отчете с 24 точки и 12 борби в двубоя, който бе подобаващ завършек на изпълнената с драма финална серия.