06/27/13 09:48

Бразилия стигна финала в турнира за Купата на конфедерациите

Отборът на Бразилия се класира на финал в турнира за Купата на конфедерациите, след като късно снощи спечели с 2:1 полуфинала срещу Уругвай, предаде football24.bg. През първата част Уругвай затрудни максимално домакините, като още в 12-ата минута Давид Луис задържа Диего Форлан за фланелката в наказателното поле – дузпа. Диего Форлан се нае да я бие, но Жулио Сезар хвана удара му. В 40-ата минута Бразилия откри резултата - хубаво центриране от дълбочина Паулиньо изведе Неймар, който овладя умело топката. Последвалият му удар бе отразен от Муслера, но при добавката Фред прати топката в мрежата. Още в 47-ата минута възпитаниците на Оскар Табарес изравниха. В герой за Уругвай се превърна Единсон Кавани, който се възползва при едно разбъркване в наказателното поле на Бразилия и с удар...