06/30/13 10:36

България оглави група А на Световната лига по волейбол

Българският национален отбор по волейбол се поздрави с победа при втория си мач в гостуването на САЩ с 3:1 гейма (25:20, 18:25, 25:23, 25:21) и така нашият отбор зае първото място в групата с пет победи и една загуба, колкото има и Бразилия, след като загуби с 1:3 от Франция във второто си домакинство, но нашето геймово съотношение е 2.143, докато това на кариоките е 2.000. В Рино в първия гейм американците дръпнаха с 10:6 точки, но водени от Цветан Соколов и мощния му сервис нашите изравниах до 12:12. САЩ обаче отново дръпна на втора техническа пауза с три точки – 16:13, а нашите изравниха при 18:18. От 20:20 обаче нашите направиха пет поредни точки при сервис на Светослав Гоцев и взеха гейма. Втората част САЩ поведе с 9:5 и 13:7 и стана ясно, че няма как да измъкнем гейма. Мат Ан...