07/01/13 19:55

Пиронкова отпадна на осминафинал в Уимбълдън

/КРОСС/ Цветана Пиронкова загуби с 1-2 сета (6-4, 3-6, 3-6) от Агниешка Радванска в мач от осминафиналите на Уимбълдън. В първия сет българската тенисистка дръпна с 4-0 гейма, но след това позволи на полякинята да се доближи малко в резултата, преди да затвори частта с 6-4 гейма, след 42 минути игра. Вторият сет обаче протече точно по противоположния начин, и Радванска го взе с 6-3 гейма. Със същия резултат приключи и решаващата трета част, за да стигне тя до победата. Финалистката от миналогодишното издание Радванска ще играе с На Ли в следващия кръг.Първата ракета на България при дамите Цветана Пиронкова загуби с 1-2 сета (6-4, 3-6, 3-6) от Агниешка Радванска в мач от осминафиналите на Уимбълдън. В първия сет българската тенисистка дръпна с 4-0 гейма, но след това позволи на полякинята да се доближи малко в резултата, преди да затвори частта с 6-4 гейма, след 42 минути игра. Вторият сет обаче протече точно по противоположния начин, и Радванска го взе с 6-3 гейма. Със същия резултат приключи и решаващата трета част, за да стигне тя до победата. Финалистката от миналогодишното издание Радванска ще играе с На Ли в следващия кръг.