07/05/13 15:41

България загуби първото гостуване на Бразилия в Световната лига по волейбол

Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби първия мач срещу световните шампиони от Бразилия с 1:3 гейма (26:24, 17:25, 20:25, 23:25) в среща от Група "А" на Световната лига, която се игра в зала "Нилсон Нелсън", предаде БГНЕС. Възпитаниците на Камило Плачи, които бяха вдъхновени от важния успех при гостуването на САЩ, започнаха много силно първата среща между двата тима на бразилска земя и поведоха в резултата след 26:24 в първия гейм. След 20-та точка отборите вървяха наравно, а България спечели след грешка от сервис на Едер. Домакините заиграха по-добре и изправиха резултата след 25:17 в своя полза във втория гейм, като преднината реално беше натрупана след втора техническа пауза - 17:10 точки.. Бразилците подобриха още повече представянето си в защита, надиграха на...