08/25/13 18:46

Фетел победи в Белгия и се бетонира начело във Ф1

Трикратният световен шампион на Формула 1 и лидер на текущия сезон Себастиан Фетел от тима на „Ред Бул“ победи лесно и убедително в Гран при на Белгия, където в неделя се проведе 11-ият етап на надпреварата за титлата на Ф1, предадоха световните агенции.   Стартиралият втори Фетел водеше в по-голямата част на гонката. Втори стана пилотът на „Ферари“ Фернандо Алонсо, а трети – тръгналият от пол позишън Люис Хамилтън от „Мерцедес“.   Петета победа за сезона утвърди германеца начело във временното класиране на шампионата с аванс от 46 точки пред Алонсо. Пилотът на Скудерията се изкачи на втора позиция след впечатляващото си състезание, започнало от девето място на старта, както и от отпадането на другия претендент за титлата Кими Райконен, който излезе от трасето в 27-та обиколка и заради проблеми със спирачките бе принуден да напусне състезанието.   Следващият етап от шампионата ще е след две седмици на пистата Монца в Италия и ще е последният за европейския сезон на Формула 1.