08/25/13 16:48

Фетел триумфира в Белгия

/КРОСС/ Германският пилот на "Red Bull" Себастиан Фетел спечели Гран при на Белгия, което се проведе на пистата "Спа-Франкоршамп". Пилотът стартира от втора позиция, но след хладнокръвна атака няколко завоя по-късно поведе колоната и не даде шанс на конкурентите си до финала. Това е победа номер 31 в кариерата на трикратния световен шампион и с този успех германецът се изравни с Найджъл Менсъл на петата позиция във вечната листа на победителите във „Формула 1".На второ място завърши Фернандо Алонсо. Испанецът стартира девети, но още на спирането за първи завой вече беше в челото. На последното място от почетната стълбичка се качи Люис Хамилтън. Пилотът на Мерцедес стартира първи, след прекрасно представяне в квалификацията, но в надпреварата нямаше шанс да удържи първите двама.