10/11/13 09:19

Владимир Шмицер пред "Труд": Чехия се провали, но България има шанс

Владимир Шмицер е легенда на чешкия футбол с 80 мача и 27 гола за националния.
Като играч бе част от великата генерация на Поборски, Бергер и Кука. С негов гол в последните секунди Чехия стигна до 3:3 с Русия на Евро ’96, за да се класира за елиминациите. После игра финал, загубен от Германия с 1:2.

40-годишният Шмицер е един от малкото Владимир Шмицер е легенда на чешкия футбол с 80 мача и 27 гола за националния. Като играч бе част от великата генерация на Поборски, Бергер и Кука. С негов гол в последните секунди Чехия стигна до 3:3 с Русия на Евро ’96, за да се класира за елиминациите. После игра финал, загубен от Германия с 1:2. 40-годишният Шмицер е един от малкото