10/11/13 21:08

Пенев: Странични фактори ни спряха да играем на бараж

/КРОСС/ Странични фактори ни попречиха да играем на бараж за Световно първенство. Това заяви след загубата на националите селекционерът на мъжкия национален отбор по футбол Любослав Пенев.В квалификация за Световно първенство в Ереван отборът на Армения победи България с 2:1. Загубата остави тима на България без шансове за класиране за бараж за Световното първенство.След мача Пенев заяви пред БНТ, че не може да има претенции към играчите си, които са били перфектни до последната минута. Той каза, че футболистите му заслужават поздравления, тъй като са направили и невъзможното да стигнат ако не до победа, поне до точката, но не се е получило.Любослав Пенев бе категоричен, че явно тимът ни е силен и е неудобен, и не е допуснат до участие на бараж за Световно първенство.Специалистът отбеляза, че от началото на световните квалификации отборът страда заради съдийски отсъждания, като и в този мач се е получило това.Любослав Пенев каза, че играчите му са надиграли напълно съперника и когато са били с човек по-малко, а и след като са останали с 9 души.Селекционерът на България бе категоричен, че преди червения картон на Бодуров е трябвало да има такъв за арменски футболист, заради грубо нарушение срещу Георги Миланов.Пенев каза още, че играчите му няма от какво да се срамуват и могат да вървят с гордо вдигнати глави.За предстоящия мач срещу Чехия Любослав Пенев заяви, че тимът излиза за победа.