10/12/13 14:28

Дел Потро развенча Надал и излиза на финал в Шанхай

6:2, 6:4 – Хуан-Мартин Дел Потро не само, че победи световния номер едно Рафаел Надал, но и го направи със стил, осигурявайки си финал на турнира от серията Мастърс в Шанхай. Освен това Дел Потро вече си извоюва място на финалния Мастърс при мъжете, който събира осемте най-добри през годината. Първи сет Мачът започна леко изненадващо – пробив за Дел Потро още в първия гейм, след като аржентинецът показа изумителна защита, включително върната топка с дълбок защитен лоб, при която Надал направи грешка от смач. Световният номер едно веднага имаше шанс за рибрейк, след като свали топката в краката на налитащия на мрежата аржентинец, но Кулата от Тандил вкара три поредни мощни първи сервиса, единият от които ас, а при другите два още от втори удар вземаше своето, възползвайки се...