10/19/13 17:25

Втори финал в кариерата на Григор Димитров в турнир на ATP

Първата българска ракета Григор Димитров успя да навакса сет пасив и да победи номер 25 в света Беноа Пер с 2:1 сета – 4:6, 6:2, 6:2. Така българинът достигна втори финал в турнирите на ATP в кариерата си – първият беше в Брисбейн в началото на тази година, когато загуби с 0:2 сета от Анди Мъри. Мачът тръгна лошо за Григор още в самото начало – пробив за Пер в първия гейм, след като французинът притисна нашето момче с агресивна игра от основна линия и взе своето от втори шанс, реализирайки печеливш ретур от форхенд на втори сервис на Димитров. Играта на Григор нямаше нищо общо с представянето му дотук в турнира и то главно заради отсъстващия форхенд. Процентът на първи вкаран сервис също не беше нещо особено и Пер можеше да пробие още веднъж – при 3:1 гейма в своя...