10/20/13 08:22

Гришо срещу Ферер на финала в Стокхолм

Българският тенисист Григор Димитров ще играе на финала на турнира в Стокхолм, след като победи шестия в схемата французин Беноа Пер съответно с 4:6, 6:2, 6:2 след 1:43 час игра. Мачът за българина не започна убедително, като Гришо изтърва първия сет след пробив в първия гейм. По време на втората част 22-годишният хасковлия показа стабилност и увереност и стигне до нов пробив в осмия гейм, който му помогна да изравни резултата.

В началото на третия сет Пер, 25-и в класацията на АТП, поиска медицински таймаут заради проблем с лявото коляно.

Двубоят продължи равностойно до 2:2, след което българинът взе четири поредни гейма, а с това и мача.

Така Димитров за втори път в кариерата си и за сезона ще играе финал след Бризбейн в началото на януари.

В спора за трофея той ще се изправи срещу водача в схемата Давид Ферер (Испания), който в другия полуфинал обърна Ернестс Гулбис (Латвия) с 3:6, 6:4, 6:1., предаде Kross.bg