10/21/13 07:20

Димитровградските борци с 9 медала от турнира “Стоте войводи”

С 9 медала се върна от 9-тото издание на международния турнир по борба свободен стил за кадети “Стоте войводи” в Сливен спортният клуб по борба „Димитровград”. Четири от завоюваните отличия са златни, информират от клуба.

Шампиони в своите категории станаха Иван Янков 42 кг, Микяй Наим 54 кг, Велико Великов 63 кг и Драгомир Димов 100 кг. Останалите медалисти са: Делчо Нейчев 46 кг – бронзов , Павел Иванов и Веселин Петров при 54 килограмовите, които загубиха само по една среща от съотборника си Микяй и станаха съответно втори и трети. Мирослав Иванов 63 кг загуби само на финала, също от свой и е със сребърен медал. Със сребро е и деветият ни медалист Велко Тодоров 76 кг.

”Турнирът и добра проверка на силите в подготвителния период, в който се намираме. Радващо е и доброто ниво, което показаха борците на  Димитровград”, коментират от спортният клуб.