10/23/13 05:58

Милан и Барселона извъртяха реми на "Сан Сиро"

Милан и Барселона не излъчиха победител в супердербито на Шампионската лига тази вечер.

На стадион "Сан Сиро" в Милано двата тима направиха равенство 1:1 в двубой, който се отличи с добър футбол, особено през първата част и още няколко отлични възможности за гол.

Милан започна срещата по-добре и доминираше на терена през първите две минути, когато откри резултата чрез Робиньо. "Росонерите" още веднъж опънаха мрежата зад Виктор Валдес в началото на срещата, но попадението на Съли Мунтари бе отменено заради засада.

През по-голямата част на битката обаче Барселона бе тимът, който имаше инициативата и атакуваше по-напористо. Още в 23-та минута каталунците изравниха след великоепно изпълнение на завърналия се в игра Лионел Меси, но до края на срещата така и не стигнаха до второ попадение.

Милан също имаше възможности да се поздрави с успех, като най-сериозното положение за гол през второто полувреме пропиля Робиньо и в крайна сметка точките бяха разделени.

Това бе четвърто равенство в последните десет мача между двата тима, в които гранда от Милано обаче има само една победа, постигната на осминафиналите през миналата година.

Така двата тима запазиха позициите си в група Н. Барселона е на първо място със седем точки, а Милан вече има пет пункта и заема второ място.

В другия двубой от групата Селтик победи Аякс с 2:1 и измести холандците от третото място в групата .