10/25/13 07:48

Лудогорец продължава без загуба в Лига Европа

/КРОСС/ Лудогорец продължава с отличното си представяне в европейските турнири. Българският шампион победи украинския Черноморец (Одеса) с 1:0 като гост в мач от груповата фаза на Лига Европа. Така тимът от Разград оглави класирането в групата с актив от 9 точки, като след него се нареждат съответно ПСВ с 4, Черноморец с 3 и Динамо (Загреб) с 1. Двубоят започна с превъзходство за домакините, които създадоха някои опасни положения, като единствено добрите намеси на вратаря Владо Стоянов запазиха нулев резултата. В края на първата част Лудогорец съумя да се възползва от една от малкото ситуации, които имаше и откри резултата. Точен бе Христо Златински, който вкара след груба грешка на вратаря. След почивката имаше интересни положения и пред двете врати, но българите издържаха и не допуснаха изравняване.