10/26/13 11:20

Григор Димитров не успя да победи Федерер

Най-добрият български тенисист Григор Димитров загуби с 3:6, 6:7 мача с Роджър Федерер и отпадна на 1/4-финал от турнира в Базел. Така 32-годишният швейцарец, поставен под №3 в схемата, сложи край на серията от 7 поредни победи на Димитров, който спечели турнира в Стокхолм миналата седмица. Това бе първата среща между Федерер и 22-годишният българин, който отдавна обяви, че мечтае за подобен двубой. Българинът имаше своите шансове в мача, но ги изпусна. Димитров водеше с 3:2 в първия сет, но след това Федерер спечели 4 поредни гейма. Във втория сет българинът си спечели три поредни сетбола при 5:3 и сервис на Федерер, но отново изпусна шанса си. След това Димитров сервираше за втората част при 5:4, но допусна пробив. Стигна се до тайбрек, в който Григор, който във втория сет изглеждаше уморен, взе само 2 точки и двубоят приключи.