10/28/13 05:56

„Барса” излъга „Реал” (М), „белите” нападнаха съдията

Шампионът на Испания „Барселона” надви с 2:1 претендента „Реал” (Мадрид) в мач от десетия кръг на Примера дивисион. Неймар (19) и Алексис Санчес (78) зарадваха "синьо-червената" част от 98 761 зрители на "Камп Ноу". Хесе Родригес късно върна надеждите с гол в 90-ата минута. Съдията Ундиано Майенко пък подмина сблъсък между Хавиер Масчерано и Кристиано Роналдо в наказателното поле на „Барса”за който играчите на „Реал” претендираха за дузпа. Те имаха и още една претенция, когато топката докосна паднал защитник на каталунците по ръката, но нямаше как да бъде отсъден наказателен удар, защото в случая няма нарушение. Старши треньорът на „Реал” Карло Анчелоти бе сигурен, че съдията Ундиано Майенко е ощетил сериозно "белите": "Дузпата беше наистина чиста, всички я видяха без съдията. Не мога да коментирам ръката на Адриано, защото ситуацията е много трудна. Ако свири дузпа, е картон и резултатът става друг", призна специалистът. "Бейл не игра лошо един час. Игра вдясно и в центъра. Първо пресираше Бускетс, а след това търсеше пространства по фланговете", каза още Анчелоти за най-скъпия трансфер в историята на футбола.Треньорът на „Барселона” Херардо Мартино пък отказа да коментира съдийските отсъждания. Както винаги, няма да говоря за съдията. Още повече щом треньорът на съперника вече е изразил своето мнение, лаконично заяви Тата. "Исках да спечелим. През първото полувреме владеехме нещата. През второто - не. Затова направих смените. Остава 60 процента от първенството. „Реал” и „Атлетико” са близо. Могат да скъсят тази дистанция", предпазливо каза още аржентинецът. Един от героите за „Барса” Неймар изрази радостни емоции след края на двубоя. "Вълнуващо е, че вкарах в първото си Класико. Това е мач, в който всеки иска да играе. Много съм щастлив от този специален гол, но най-вече от постигнатите три точки", заяви 21-годишният реализатор. "Останах без думи след гола на Алексис. Наистина беше великолепен гол", каза още 57-милионният бразилец.