10/29/13 12:24

Григор Димитров записа сладка победа в първия си мач в Париж

Първата ни ракета при мъжете Григор Димитров стартира с успех на последния турнир при мъжете за годината, без да броим финалния Мастърс – Мастърса в Париж. Григор успя да направи пълен обрат срещу представителя на домакините Микаел Льодра и да запише трета победа в три мача срещу него – 6:7(5), 6:3, 6:3. Първият сет премина крайно драматично и се реши в тайбрек. Григор Димитров имаше шанс за пробив в четвъртия гейм на сета, но след много красиво разиграване, в което нашето момче контрира Льодра с лоб, а французинът му отвърна с „хот дог”, в крайна сметка точката отиде за представителя на домакините. В крайна сметка Григор се пропука пръв – след като през първите си пет сервис гейма даде само една точка на противника си, последва катастрофален шести и пробив з...