11/01/13 16:56

Федерер си отмъсти на Дел Потро

6:3, 4:6, 6:3 - Роджър Федерер най-после успя да победи високолетящия Хуан-Мартин Дел Потро и да си отмъсти за загубата от аржентинеца на финала в Базел през миналия уикенд. Първият сет премина на един дъх – Федерер беше в настроение и буквално разби Дел Потро, който влизаше много бавно в мача. Швейцарецът проби за 3:1 гейма и това се оказа достатъчно, за да спечели първия сет с 6:3. Той не даде нито един шанс на аржентинеца да върне пробива, а освен това успяваше да диктува играта с форхенда си и да варира много умело със сервис. В началото на втората част нещата вече се изравниха – Дел Потро постепенно намали непредизвиканите грешки, измъкна труден първи сервис гейм в тази част и започна да вдига нивото си на игра. Аржентинецът все по-често успяваше да вкарва дългите разигр...