11/09/13 18:04

Берое с исторически успех срещу Левски

/КРОСС/ Берое постигна сензационна победа като домакин над Левски за пръв път от 21 години насам.Загубата на „сините" пък прекъсна поредицата от пет мачове без загуба за столичани. Единственото попадение за старозагорци дойде след отсъдена в 30-тата минута дузпа, която бе изпълнена от Венцислав Христов. Гостите стартираха силно през първите минути на двубоя , като с пропуски се отчетоха Владимир Гаджев и Гари Родригез., въпреки това двата отбора не можаха да създадат много голови положения. Домакините поведоха след половин час игра след спорно решение на съдията Георги Димитров. Венцислав Христов падна в наказателното поле след съприкосновение с Даниел Димов. След като само минута по-рано при подобна ситуация реферът прецени да не даде нарушение за Берое До почивката Левски беше по-близо до изравняването. В 36-ата минута Гари Родригес беше изведен на границата на наказателното поле, но диагоналният му удар мина на сантиметри от целта. След почивката играта се развиваше предимно в половината на Берое, но Левски така и не успя да преодолее солидната отбрана на съперника. С третата поредна домакинска победа Берое се изкачи на 8-о място с 25 точки. Левски остана 5-и с 28 точки.