11/12/13 08:44

Джокович победи Надал след титанична битка

/КРОСС/ Новак Джокович спечели последния за годината турнир от сериите "Мастърс" в Лондон. Сърбинът успя да се наложи над първия в ранглистата Рафаел Надал с 2:0 сета (6:3, 6:4). Джокович започна отлично двубоя, след като спечели подаването си и успя да пробие Надал във втория гейм. Сърбинът поведе с 3:0 и бе близо до втори пробив, но Надал успя да спечели. Испанецът се мобилизиира, Джокович започна да греши и Надал успя да пробие сервиса на съперника си, след което изравни геймовете. Последва отново силна игра на сърбина, който спечели 7-ия гейм, а след това отново стигна до пробив след невероятно разиграване за последната точка. След 43 минути игра Ноле завърши първия сет в своя полза с страхотен ас. Втората част започна с размяна на геймове, след което Джокович стигна до нов брейк за 2:1. Световният номер 2 продължи да играе стабилно, особенно при подаването си и поведе с 4:2. Следващия гейм Надал успя да спаси нов пробив, след като губеше с 15:40. Последва нов стабилен сервис за Джокович за 5:3 в негова полза. Испанецът, номер 1 в световният тенис не се предаде и успя да спаси мач пойнт отново, когато сервираше и остане в мача намалявайки на 4:5. Джокович демонстрира отлична форма в този двубой и с третия си мач бол в мача се наложи с 6:4 с което и сопечели Мастърса в Лондон напълно заслужено.