11/28/13 09:32

Манчестър вкара пет гола на Леверкузен

/КРОСС/ Манчестър Юнайтед разгроми Байер (Леверкузен) , след като постигна категорична победа с 5:0 като гост, с което си осигури място на полуфиналите на Шампионска лига. Английският тим откри резултата в 22-ата минута с гол на Антонио Валенсия, а само 8 минути по-късно след центриране на Уейн Рууни от свободен удар Емир Спахич с глава отклони топката в собствената си врата. Нов проблем при статично положение имаха домакините след почивката, в 66-ата минута, когато футболисти в червено на два пъти имаха възможност да отправят удари и в крайна сметка Джони Еванс реализира. Това обаче не бе всичко и след грешка при изнасянето на топката, тя бе отнета Рууни се озова сам срещу вратаря Лено, прехвърли го и на празна врата Смолинг засече и направи 4:0. Крайният резултат 5:0 оформи Нани в 88-ата мин., когато бе изведен срещу Лено, преодоля го и отбеляза.С успеха Манчестър Юнайтед събра 11 точки и е лидер в група А на турнира. Байер (Леверкузен) остава на 3-та позиция със 7 точки, а пред германците е Шахтьор с 8. Реал Сосиедад остава последен с 1 точка и приключва с участието си в Европа.