12/14/13 15:25

Манчестър Сити смаза Арсенал в невиждано голово шоу

В истински спектакъл се превърна дербито от 15-ия кръг на Висшата лига между „Манчестър Сити” и „Арсенал”. Гражданите спечелиха с 6:3 и така не позволиха на артилеристите да дръпнат напред в класирането, като освен всичко друго за „Арсенал” предстои тежка Коледа с неприятни съперници. „Сити” започнаха много силно мача и в 14-тата минута Серхио Агуеро откри резултата. Това стана след корнер, центриране на първа греда, което беше отклонено към втора и там аржентиенцът от воле прониза Войчех Шчесни – 1:0. След гола Алваро Негредо имаше отличен шанс да увеличи преднината на небесносините, но останал на стрелкова позиция отдясно стреля в аут. В 31-вата минута „Арсенал” се върна в мач...